solartrend.cz

FAIL (the browser should render some flash content, not this).

měniče

měniče    SMA

Centrální střídače od společnosti SMA: vyspělá technologie pro FV elektrárny

Větší, výkonnější, účinnější – úspěch fotovoltaiky vedl v minulých letech k postupnému růstu velikosti fotovoltaických systémů. V podobě palety produktů Sunny Central nabízí společnost SMA centrální střídače speciálně pro veškeré výkonové třídy. Díky speciálním vlastnostem, jako je nejlepší účinnost, kontrola činnosti stringů, napájení do vysokého napětí, správa distribuční sítě a možnost venkovní instalace, se střídače Sunny Central optimálně hodí pro využití v FV elektrárnách se stejnorodou strukturou.

Záruka spolehlivosti a dlouhé životnosti

Centrální střídače SMA byly vyvinuty pro životnost v délce minimálně 20 let. Maximální zajištění investice je totiž zaručené jen tehdy, fungují-li střídače spolehlivě a bez závad po dlouhou dobu. Sledování činnosti systému SMA zajišťuje bezpečnost navíc: Díky rozmanitým komunikačním rozhraním mohou provozovatelé svůj systém sledovat přes Internet z každého počítače kdekoliv na světě. Lze tak identifikovat a odstranit výkyvy energetických výnosů.

Komplexní servis na celém světě

Společnost SMA má nejen dlouholeté zkušenosti s realizací velkých FV elektráren, ale nabízí též pro každou aplikaci vhodný servis. Pro maximální disponibilitu a bezpečné investice.

Měniče SMA jsou v Evropě velmi rozšířené. První měniče pro fotovoltaické systémy vyvinula společnost SMA v roce 1991. Společnost SMA patří mezi největší světové výrobce.

Nabídku měničů SMA tvoří několik typových řad určených pro malá i velká řešení, bez ohledu na typ fotovoltaických panelů.

 

měniče   REFUSOL 

Vyspělá technologie pro maximální výkon.

Myšlenky jak eliminovat ztrátu byly optimálně realizovány řadou solárních střídačů REFUSOL firmy REFU Elektronik GmbH. Aby zmizelo co nejméně Vašich peněz, uskutečňují se pomocí nové, vysoce efektivní topologie zapojení značné účinnosti při širokém rozsahu vstupního napětí:

Pro měniče REFUSOL německé firmy REFU Elektronik GmbH je charakteristická vysoká účinnost (nad 98%). Špičková účinnost ve spojení s inovativním „MPP-trackingem“, vynikající účinností při částečném zatížení vede ke zvýšeným výnosům u každého fotovoltaického systému.
Samotná EU-účinnost, zvýšená v porovnání s průměrem na trhu o 3 %, přináší u 15 kW-přístroje zvýšený výnos ve výši cca. 200,- EUR/rok.

 

Měniče  DELTA

Delta Electronics se řadu let úspěšně angažuje v ochraně životního prostředí a ve vývoji energeticky úsporných technologií. V centru aktivit je design nových fotovoltaických jednotek s vysokou účinností, nižší klidovou spotřebou a vysokou spolehlivostí. V nabídce jsou střídače o výstupním jmenovitém výkonu 2000, 2500, 3300, 5000 W.

 

SI 2000

Solární invertor SI 2000 je koncipován jako cenově výhodné řešení pro malá solární zařízení s maximálním výkonem modulu 2450W.  

SI 2000 vyniká svojí jednoduchostí a zaměřením na to podstatné: vysoce efektivní dodávky střídavého proudu do veřejné sítě s maximálním výnosem při nízkých investičních nákladech.

Díky vypuštění prvků, které nejsou nutné pro efektivní konverzi proudu (jako např. displej nebo komunikační rozhraní)   a s využitím koncepce orientované na snížení nákladů, mohla být cena tohoto měniče oproti jiným modelům snížena, aniž by to mělo vliv na jeho nejdůležitějších vlastnosti.

Tak dosahuje transformátor s využitím osvědčené topologie rezonančních měničů špičkové účinnosti 95,3%. Zásluhou velkého rozsahu vstupního napětí jej lze mnohostranně využít a pracuje v širokém rozsahu teplot od -25°C do +60°C.

Instalace SI 2000 je, tak jako u všech solárních invertorů firmy Delta, velmi snadná. Druh krytí IP65 Vám umožňuje instalaci solárního invertoru SI 2000 také v chráněném vnějším prostoru. Ochrana osob je zajištěna galvanickým oddělením. Je tedy možná instalace i v bytových prostorách.

SI 2000 je obzvláště vhodný pro uživatele, kteří hledají cenově výhodný solární invertor pro menší solární zařízení, jako jsou např. rodinné domy.

SI 2500

Druhá generace vysoce efektivního solárního invertoru SI2500, napojeného na síť, přichází s několika novinkami.

SI 2500 dosahuje použitím osvědčené topologie rezonančního měniče lepší účinnost, až 95,6%. Dalším zajímavým znakem 2. generace SI 2500 je rozšířený rozsah vstupního napětí až do 540 V. Tyto technické změny solárního invertoru umožňují ještě efektivnější napájení a rozšiřují možnosti nasazení SI 2500 pro nejrůznější konfigurace zařízení. Instalace SI 2500 je, tak jako u všech solárních invertorů firmy Delta, velmi snadná.

Druh krytí IP65 Vám umožňuje instalaci solárního invertoru SI 2500 také v chráněném vnějším prostoru. Ochrana osob je zajištěna galvanickým oddělením. Je tedy možná instalace nejen v exteriéru, ale i v bytových prostorách.

Všechna důležitá stavová hlášení a uložená data můžete velmi snadno vyvolat na uživatelsky příjemném displeji nebo na obrazovce Vašeho PC, spojeného pomocí rozhraní RS485 s jednotkou WEB’log firmy Meteocontrol a solárním invertorem. Kompatibilita SI 2500 s výrobky firmy Meteocontrol Vám kdykoli a kdekoli zaručuje přehled jak o stavu Vašeho fotovoltaického zařízení, tak o Vašem výnosu!

SI 2500 firmy Delta je obzvláště vhodný pro ty uživatele, kteří hledají solární invertor pro malé, až střední solární systémy, jako jsou např. rodinné domy. 

SI 3300

Solární invertor SI 3300 firmy Delta přesvědčuje svou špičkovou účinností 96,0% a právem obsazuje první místo mezi invertory s trasformátorem (viz Photon Solarstrom Magazin 05/2008).

Elegantní a kompaktní skříň a provoz s nízkou hlučností jednotky SI 3300 umožňuje tomuto solárnímu invertoru firmy Delta využití dokonce v obytných prostorech. Samozřejmě můžete používat SI 3300 také v chráněných vnějších oblastech, protože je zásluhou krytí IP65 prachotěsný, lze se jej bezpečně dotýkat a je ze všech směrů chráněn proti stříkající vodě. Díky vysoké účinnosti, velké spolehlivosti a inteligentnímu MPP trackingu získává solární invertor firmy Delta SI 3300 v každém provozním stavu ze svých solárních buněk ten maximální výkon.

Za pomoci dodávaného nástěnného držáku je uchycení solárního invertoru SI 3300 firmy Delta velice snadné i pro soukromé uživatele. Po umístění nástěnného držáku na požadované místo, stačí zavěsit jednotku jednoduchým pohybem do vodící lišty nástěnného držáku – další vrtání již není potřebné.

Všechna důležitá stavová hlášení a uložená data můžete velmi snadno vyvolat na integrovaném displeji nebo na obrazovce Vašeho PC, připojeného pomocí rozhraní RS485 na jednotku WEB’log firmy Meteocontrol a solární invertor. Díky příjemnému vedení v menu můžete rychle navigovat různými stavovými hlášeními a bezpečně získávat potřebná data.

Kompatibilita SI 3300 s výrobky firmy Meteocontrol Vám kdykoli a kdekoli zaručuje přehled jak stavu Vašeho fotovoltaického zařízení, tak Vašeho výnosu!

SI 3300 lze použít s každou velikostí zařízení. SI 3300 firmy Delta je obzvláště vhodný pro ty uživatele, kteří hledají solární invertor pro střední solární systémy.

SI 5000

Zásluhou nejmodernější vysokofrekvenční techniky dosahuje galvanicky oddělený solární invertor SI 5000 nejvyšší stupeň účinnosti a zaručuje Vám tak trvale vynikající energetické přínosy.

Tento vysoce efektivní solární invertor zapojený do sítě, může být zásluhou druhu krytí IP65 používán jak v interiérech, tak v chráněných exteriérech.

Svůj jmenovitý výkon předává SI 5000 jako jednofázový proud do veřejné sítě. Nástěnný držák, do kterého se SI 5000 po instalaci na stěnu zcela jednoduše zavěsí, je identický s držákem solárního invertoru SI 3300 firmy Delta. Tak můžete tyto jednotky snadno vzájemně zaměňovat.

Jednoduchá obsluha zařízení je umožněna uživatelsky příjemným zobrazením. Všechna důležitá stavová hlášení a uložená data můžete velmi snadno vyvolat buď přímo na uživatelsky příjemném displeji nebo na obrazovce Vašeho PC, který můžete propojit pomocí rozhraní RS485 s jednotkou WEB’log firmy Meteocontrol a SI 5000. Kompatibilita SI 5000 s výrobky firmy Meteocontrol Vám kdykoli a kdekoli zaručuje přehled jak stavu Vašeho fotovoltaického zařízení, tak Vašeho výnosu!

SI 5000 firmy Delta lze použít s každou velikostí zařízení. SI 5000 firmy Delta je obzvláště vhodný pro ty uživatele, kteří hledají solární invertor pro střední až velké solární systémy.